Emir Koç
17 Haziran 2020

Normal Coffees Etiyopya Sidamo Kahve İncelemesi

Yazı Güncellenme Tarihi: 17 Haziran 2020 / 3 dakika okuma süresi

Nitelikli kahve markası Normal Coffees’in yöresel kahvesi Etiyopya Sidamo incelemesini, tadım notalarını ve sipariş aşamalarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Marka adı:Normal Coffess
Kahve Çekirdeği Yöresi:Etiyopya
Tadım Notaları:Bitter çikolata, sedir ağacı ve karabiber
Asidite:Parlak
Rakım:<1900 m
Gövde:Belirgin
İşleme Türü:Doğal

Normal Coffess Markası Hakkında

Kafein seviyesini normal seviyede tutarak ülkenin her kesimine hitap etmek ve yöresel çekirdeklere yönelerek ürün çeşitliliğimizi artırmak için kafein miktarı normal fakat tadı eşsiz kahveler üreten Normal Coffees, Taft Coffee’nin alt markası olarak kurulmuştur.

Markanın web sitesinde espresso ve filtre kahve çeşitleri bulunuyor. İstediğiniz demleme türüne göre kahvenizi taze şekilde öğüterek kargolama işlemine geçiyorlar. Aynı zamanda site üzerinden kahve ekipmanı ve barista ürünleri siparişleri de verebilirsiniz.Normal Coffees Etiyopya Sidamo İlk Bakış

Normal Coffees Etiyopya Sidamo Kahve İncelemesi
Normal Coffees Etiyopya Sidamo Kahve İncelemesi

İlk olarak kahve mükemmel şekilde paketlenmiş ve kargo taşıması esnasında herhangi bir zarar almamıştı. Taft Coffee kutusunda gelen kahve, kutu açıldığı an paketin arka tarafında CO2 salınımı için bulunan valf sayesinde ortama yoğun bir koku bırakıyor. Etiyopya Sidamo yöresine ait kahvenin tadım notalarında bulunan bitter çikolata kokusu oldukça yoğun geliyor.

Normal Coffees Etiyopya Sidamo Demleme

Normal Coffees Etiyopya Sidamo Kahve İncelemesi
Normal Coffees Etiyopya Sidamo

Kahvelerimi genel olarak Bialetti Brikka moka pot modelinde demlediğim için bu kahveyi de moka pot ile demledim. Normal moka pot modellerine göre daha fazla basınca sahip olduğu için kahvem demlenirken oluşan krema benim için çok önemli. Etiyopya Sidamo kahvesi yukarıdaki fotoğrafta göreceğiniz gibi oldukça güzel ve pürüzsüz bir krema vererek demlendi.

Normal Coffees Etiyopya Sidamo Tadımı

Paketin üzerinde kahvenin bitter çikolata, sedir ağacı ve karabiber tadım notalarına sahip olduğu belirtiliyor. İlk bakış kısmında da belirttiğim gibi bitter çikolata koku konusunda da oldukça baskın.

Kahve demlendikten sonra ilk yudumda o bitter çikolata kokusunu dilinizde de hissediyorsunuz. Kahvenin taze olduğu bu açıdan kesinlik kazanıyor. Zaten site üzerinden sipariş verdiğinizde kahve çekirdekleri taze şekilde öğütülerek anında kargoya veriliyor. Böylelikle taze kahve tüketiyorsunuz.

Normal Coffees Etiyopya Sidamo Kahve İncelemesi
Normal Coffees Etiyopya Sidamo

Sedir ağacının kokusunu bilmediğim için koku ve tadım konusunda bu tadım notasına yorum yapamam fakat karabiber notası, kahveyi içtikten sonra ağızda çok hafif ve hoş bir şekilde hissediliyor. “Kahvede karabiber aroması olur mu ya?” demeyin çünkü kahveyi içerken bu tadı fark etmiyorsunuz.

Normal Coffees Etiyopya Sidamo Son Bakış

Kahvenin paketlenmesi güzeldi ve taşıma esnasında bir sorun yaşanmamıştı. Aynı gün içerisinde kargoya verilmesi beni çok mutlu etti. Böylelikle markanın ne kadar titiz ve hızlı çalıştığını anladım. Koku ve tadım konusunda oldukça keyif aldım. Yöresel kahvelerde çikolata tadını sevdiğim için Etiyopya Sidamo yöresel kahvesi benim için çok uygundu. Markanın ilgili olması ve kahvenin taze olmasından dolayı Normal Coffess markasına çok teşekkür ederim.

Normal Coffees Etiyopya Sidamo Kahve İncelemesi
Normal Coffees Etiyopya Sidamo

Normal Coffess’ten Nasıl Sipariş Verebilirim?

Kahve çeşitlerini incelemek ve sipariş vermek için buraya tıklayarak markanın web sitesine ulaşabilir, güvenli bir şekilde sipariş oluşturabilirsiniz. Bir sorunuz var ise normalcoffees@gmail.com mail adresine mail atarsanız anında dönüş yapacaklardır.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com