Yasin İpek
17 Haziran 2020

Geçmiş Günler Gelecek: Mafia 1 Remake’in Grafik Karşılaştırma Videosu Paylaşıldı

Yazı Güncellenme Tarihi: 17 Haziran 2020 / 2 dakika okuma süresi

28 Ağustos’ta yepyeni görsel kalitesiyle karşımıza yeniden çıkacak olan Mafia 1 Remake ile orijinal oyunun grafikleri karşılaştırıldı.

İlk olarak 2002 yılında piyasaya sunulan Mafia 1, 2K Games ve Hangar 13 iş birliğiyle Remake versiyonuyla oyuncuların huzuruna yeniden sunuluyor. Gelişmiş grafikle oyuncuların dikkatini çeken Mafia 1‘in Remake versiyon kıyaslamasını inceleyelim.

TripleADegest adlı YouTube kanalı bu değişimden yola çıkarak oyunun Remake versiyonunu, 2002 yılında piyasaya sunulan orijinal oyunun grafikleri ile kıyasladı. Bu doğrultuda yayınlanan karşılaştırma videosunda oyunun grafiklerinin haricinde, geliştirici firmanın hem seslendirme hem de oyundaki yaşanan olaylar üzerinde de değişikliğe gittiğini görmekteyiz.

Yayınlanan ilk fragmandan sonra oyuncuların merak ettiği bir diğer konu ise oyunda ekstra görevler bulunup bulunmamasıydı. Oyunun yapımcısı Hangar 13‘ün açıklamasına göre orijinal oyunun hikaye olarak aynısı olan Remake versiyon, oyunun orijinal versiyonunda bulunmayan ekstra görevler de içeriyor.

28 Ağustos’ta oyuncuların huzuruna sunulacak olan Mafia: Definitive Edition; PC, PlayStation 4, Xbox One platformlarında yerini alacak.

Avatar
21 yaşında. Dizi, film, oyun meraklısı. Teknoloji hakkında araştırma yapmayı sever.
yasinipek@bikafein.com