Emir Koç
13 Kasım 2020

Noel Zamanı Netflix’te İzlenecek 10 Yılbaşı Temalı Filmler Listesi

Yazı Güncellenme Tarihi: 13 Kasım 2020 / 2 dakika okuma süresi

2021’ye yavaş yavaş yaklaşırken, noel zamanı yılbaşı temalı film izlemeyi sevenler için izleyebilecekleri 10 filmi listeledik.

The Grinch (Grinç)

Sert karakterli, huysuz Grinç, neşeli Whoville Kasabası’nda Noel’i sekteye uğratma planları yapmaktadır. Ancak sevgi dolu küçük bir kız, onun bu fikrini değiştirebilir.

Holidate

Tatillerde bekâr olmaktan bıkan iki yabancı, bir yıl boyunca birbirlerine eşlik etmeyi kabul eder. Ama platonik başlayan bu ilişkide zamanla gerçek duygular filizlenir.

The Christmas Chronicles

Yanlışlıkla Noel Baba’nın kızağının kaza yapmasına neden olan iki kardeş, açık sözlü ve zeki bir Noel Baba ile birlikte Noel’i kurtarmak için tüm gece çalışır.

The Polar Express (Kutup Ekspresi)

Bu sevgi dolu hikâyede, Noel arifesinde trenle Kuzey Kutbu’nun yolunu tuttuktan sonra genç bir çocuğun bayram ruhuna olan inancı tazelenir.

Operation Christmas Drop (Noel Hediyesi Operasyonu)

Bir siyasetçinin asistanı tropik bir üssün kapatılmasını sağlayarak buranın Noel geleneğini mahvetmek üzeredir. Derken iyi kalpli bir Hava Kuvvetleri pilotuna âşık olur.

Arthur Christmas (Hediye Operasyonu)

Noel Baba’nın son derece gizli oyuncak yapım tesisinde Noel Baba, oğlu Arthur’u çok ama çok önemli bir Noel görevini gerçekleştirmesi için görevlendirir.

Angela’s Christmas (Angela’nın Noeli)

Noel arifesinde ailesiyle kiliseye giden Angela’nın aklına olağanüstü bir fikir gelir. Frank McCourt’un öyküsünden uyarlanan, yürekleri ısıtacak bir hikâye.

The Holiday (Tatil)

Aldatan erkeklerle yaşadıkları sonu mutlu bitmeyen ilişkilerin kısır döngüsüne sıkışıp kalan Los Angeleslı Amanda ve Londralı Iris, evlerini takas etmeye karar verir.

The Princess Switch

Ayakları yere basan Şikagolu bir fırıncı ve müstakbel bir prenses, birbirlerine tıpatıp benzediklerini fark ettiğinde yer değiştirmek için Noel’e yakışır bir plan yapar.

Home: For the Holidays (Tatilde Evdeyim)

Of, diğer Bufları Noel neşesiyle tanıştırmayı kendine görev edinir. Ne yazık ki bu iyi niyetli misyonu, şehri neredeyse yerle bir eder.


Kapak görseli: Pexels.com

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com