Yasin İpek
18 Haziran 2020

The Witcher’ın 2. Sezon Konusu Belli Oldu

Yazı Güncellenme Tarihi: 18 Haziran 2020 / 2 dakika okuma süresi

Henry Cavill’ı Geralt of Rivia karakterinde izlediğimiz The Witcher, ilk sezonunun ardından seyircilerin büyük beğenisini toplamıştı. Netflix dizisinin yaratıcısı ve baş yapımcısı Lauren Schmidt Hissrich, ikinci sezonun büyük bir bölümünde Geralt‘ın gençliğine odaklanılacağını söyledi.

İlk olarak roman, sonrasında popüler bir video oyun serisi ve ardından dizi versiyonu ile karşımıza The Witcher, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı çok satan kitap serisini takip ediyor. Özellikle Game of Thrones‘un hayranlarında büyük bir hayal kırıklığı yaratmasının ardından tüm beklentileri üzerine çeken The Witcher, hayranları ve ilk defa dizinin evreni hakkında bilgi sahibi olan seyirciler tarafından büyük bir ölçüde beğeni toplamıştı.

Önümüzdeki Sezon Kafalar Karışmayacak!

İlk sezonda seyircilerin izlerken aklında oluşan ilk soru işareti zaman çizelgesi olmuştu. Kim kimdi, bu ne ara oldu tarzı soruları sormaktan diziye konsantre olamayan izleyiciler için iyi haber geldi. Dizinin yaratıcısı ve baş yapımcısı Lauren Schmidt Hissrich, yaptığı açıklamalarla birlikte önümüzdeki sezonun tek bir zaman çizelgesinde olacağını açıkladı.

Yeni Sezon Bize Geralt’ı Anlatacak!

Yeni sezon, büyük ölçüde Geralt’ın kökenlerine odaklanacak ve güçlerini nasıl kazandığını anlatacak. Kitaplardan ve oyunlardan bildiğimiz kadarıyla Geralt, Vesemir ve diğer Witcher’larla çalışması yapması için Ciri‘yi Kaer Morhen‘e geri getirecek. Bu, Ciri‘nin eğitimini, gençken Geralt‘ın eğitiminin flashback’leri ile birleştirmek için harika bir fırsat sağlayabilir.

The Witcher 2. Sezonu Ne Zaman Göreceğiz?

İlk sezonu ile 20 Aralık 2019 tarihinde karşımıza çıkan The Witcher‘ın, ilk sezonun ardından 2021’in ilk aylarında yeniden karşımıza çıkacağı söyleniyordu. COVID-19 salgını nedeniyle prodüksiyon çalışmalarındaki aksamalara rağmen 2021 yılında yayınlanacak. Yapılan açıklamalara göre ikinci sezon ilk sezonda da olduğu gibi sekiz bölümden oluşacak. Birkaç gün önce basına yansıyan bazı haberler, çekimleri süresiz olarak askıya alınan dizinin üretime yeniden başlayacağı yönündeydi, ancak Netflix tarafından konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmediğini belirtmekte fayda var.

Avatar
21 yaşında. Dizi, film, oyun meraklısı. Teknoloji hakkında araştırma yapmayı sever.
yasinipek@bikafein.com