Yasin İpek
18 Haziran 2020

Kavuşuyoruz! Justice League: Zack Snyder Cut’tan ilk teaser

Yazı Güncellenme Tarihi: 18 Haziran 2020 / 2 dakika okuma süresi

Filmden kesilmiş pek çok sahnenin yer alacağı Snyder versiyonunda, DC’nin sevilen karakterlerinden Darkseid’in de yer alacağı duyurulmuştu. 4 saatlik Zack Snyder versiyonunun önümüzdeki sene HBO Max’te yayınlanacağı duyurulan Justice League: Zack Snyder Cut‘tan ilk teaser geldi.

Neden Snyder Cut?

DC Extended Universe filmlerinin yönetmeni olan Zack Snyder, Justice League çekim döneminde kızının ölüm haberini almıştı. Sonrasında filmi yarıda bırakmak zorunda kalan ünlü yönetmen, yerini Joss Whedon’a bıraktı. Bu olayın ardından Whedon’da bazı çekimler gerçekleştirdi ve iki yönetmenin arasında başarısız bir film karşımıza çıktı. Özellikle hikâye eksikliğiyle çok fazla eleştirilen film, DC hayranları için de hayal kırıklığı olmuştu.

Filmin hayal kırıklığı yaratmasının ardından, 2017’de yayınlandığı günden beri Zack Snyder’ın yönetmenliğinde bir versiyonun çıkmasını isteyen hayranlar, bunun için “#ReleasetheSnyderCut” etiketiyle sosyal medyada gündem oluşturmaya dahi çalıştılar. Bu kampanyalara filmin yıldızları Ben Affleck, Gal Gadot gibi oyuncular da katılmıştı. Bu çağrılara sonunda yanıt veren Warner Bros ise Justice League’in Zack Snyder versiyonunun 2021’de HBO Max üzerinden yayınlanacağının haberini verdi. 

Avatar
21 yaşında. Dizi, film, oyun meraklısı. Teknoloji hakkında araştırma yapmayı sever.
yasinipek@bikafein.com