Aleyna Aydın
1 Temmuz 2020

Amazon Prime Video’ya, Watch Party Özelliği Geldi!

Yazı Güncellenme Tarihi: 1 Temmuz 2020 / 1 dakika okuma süresi

Amazon Prime Video platformuna, ortak izleme özelliği olan Watch Party geldi. Bu özellikle arkadaşlarınızla beraber film, dizi izleyebileceksiniz.

Netflix platformunda tarayıcıya eklenen eklentiyle arkadaşlarla birlikte film, dizi izlemek mümkündü. Bu sayede yapımlar aynı anda devam ediyor, birisi durdurduğu zaman karşıdakinde de duruyor ve yanda chat bölümü sayesinde sohbet edilebiliyor. Bu özelliğe sahip Watch Party, Amazon Prime Video platformuna da geldi.

Bir kanal içerisinde en fazla 100 kullanıcı bulunabilecek olan Watch Party, sevdiklerinizle ortak olarak bir yapım izlemenize olanak sağlıyor. Bu özellik henüz beta olarak sunulduğu için bazı kısıtlamalar ve eksiklikler bulunuyor.

Öncelikle bu özelliği kullanmak için ABD’ye bağlı Amazon Prime Video aboneliğine sahip olmanız gerekiyor. Apple Safari tarayıcısı hariç diğer tüm tarayıcılarda çalışan eklenti, aynı zamanda Fire TV, akıllı TV’ler, oyun konsolları, bağlı medya oynatıcılar, cep telefonları ve tabletler gibi diğer aygıtları şu anda desteklemiyor.

Amazon Prime Video’da bulunan kirala izle, satın al izle gibi ek ücretle izlenime sunulan yapımlarda bu özellik ile kullanılamayacak.

Aleyna Aydın
Oyun ve fantastik dünya tutkunu, animasyon ve çizgi seriler izlemeyi seven ve boş vakitlerini konsol ile dolduran blog yazarı.
aleynaaydin@bikafein.com