Emir Koç
25 Haziran 2020

Chicken Run 2 Filmi, Netflix ile Birlikte Geliyor

Yazı Güncellenme Tarihi: 25 Haziran 2020 / 2 dakika okuma süresi

2000 yılı yapımı animasyon filmi olan Tavuklar Firardanın (Chicken Run) devam filmi, Netflix ile geliyor.

DreamWorks Animation ve Pathé Pictures tarafından üretilen, 1 Aralık 2000 yılında ülkemizde vizyona giren Chicken Run 2 filminin, Netflix resmî Twitter hesabından atılan tweet ile Netflix’de yayınlanacağı belirtildi.

Netflix UK & Ireland hesabından takipçilerine duyuru yapan Netflix, Aardman Animations şirketinin Chicken Run 2 filminin yapımcısı olacağını belirtti.

Tavuklar Firarda (Chicken Run), 2000 yılı ABD yapımı 3D animasyon aile-macera filmidir. DreamWorks Animation ve Pathé Pictures tarafından üretilmiş olup yine DreamWorks Animation ve Pathé tarafından dağıtılmıştır. Peter Lord ve Nick Park senaryosunu yazdıkları filmi yine kendileri yönetmiştir. 23 Haziran 2000(ABD) tarihinde vizyona girmiş, dünya çapında toplam 224.834.564 $ hasılata ulaşmıştır.

Chicken Run 2 Filmi, Netflix ile Birlikte Geliyor

Tavuklar Firarda Konusu

Bir tavuk çiftliğinde bir grup tavuğun kümesten kaçış hikâyesi. Yumurtadan kesilinceye kadar kümeslerinde mutlu yaşayan tavuklar yeni durumlarının sonucunda çiftlik sahibi tarafından teker teker kesilmeye başlanır. Tavuklardan biri kümesten kaçma planı yapmaya başlar ve iki tane sansardan yardım alır. Sansarlar çiftçinin malzemelerini çalarak tavuklara getirir ve güzel bir uçak yapıp kaçarlar.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com