Emir Koç
14 Ekim 2019

SYFF 2019, 21-24 Kasım Tarihleri Arasında İstanbul’da!

Yazı Güncellenme Tarihi: 14 Ekim 2019 / 3 dakika okuma süresi

İnsanların birbiriyle ve gezegenin döngüleriyle uyumlu şekilde yaşayabileceğini düşünenlerin bir araya geldiği Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali önünüzdeki ay başlıyor!

Sürdürülebilirlik kavramının doğru anlaşılması ve toplumsal farkındalığı artması için 2008’de başlayan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali sürdürülebilirlik kavramının ve birbiriyle etkileşim içinde olan sistemik sorunların daha iyi anlaşılmasını sağlarken dünyanın farklı bölgelerinden topladığı hikayelerle ilham vererek yeni bir yaşam kültürünün oluşmasına katkı veriyor, etki odaklı seçkisiyle izleyiciyi dönüşüm için harekete davet ediyor.

SYFF 2019 Görseli

SYFF 2019, 21-22-23 ve 24 Kasım‘da İstanbul SALT Beyoğlu ve Fransız Kültür Merkezi‘nde gerçekleştirilecek.

  • Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Hakkında

SYFF2019 seçkisinde yer alan belgeseller bize sadece olup biteni göstermekle yetinmiyor, sistemleri anlamamızı ve ilişkileri kurmamızı sağlıyor, ilham veriyor, bizi güçlendirip harekete geçmeye davet ediyor.

Bireysel, sosyo-kültürel ve organizasyonel dönüşüm için katalizör olabilecek belgesellerden oluşan 2019 film seçkisi ile SYFF küresel sorunların kaynağına odaklanıyor, gerekçelerinin anlaşılmasına ışık tutuyor, gerçek ihtiyaçların tanımlanması ve karşılanabilmesi için ilham veriyor ve yaratıcı çözümler içeriyor.

SYFF2019 seçkisi aynı zamanda giderek daha karmaşık ve görünmez hale gelen ilişkileri görünür kılarken bizi kendimizle, birbirimizle ve gezegenle ilişkilerimizi gözden geçirerek onarmaya davet ediyor. Seçkide dünyanın birçok farklı ülkesinden iklim değişikliği, sosyal girişimcilik, bir insan hakkı olarak barınma ve konut, toplumsal dönüşüm, yerel ekonomi, sürdürülebilir ormancılık, turizm, çocuk işçiliği, sürdürülebilir üretim, sorumlu tedarik zinciri, barış vb birçok konuyu bütüncül bir bakış açısıyla aktaran belgeseller yer alıyor.

Gösterimlerin ücretsiz olduğu festivalde filmlerin yanı sıra film içerikleriyle alakalı konularda ilham veren konuşmacılar, müzisyenler/performanslar yer alacak.

SYFF; festivalin yanısıra Surdurulebiliryasam.tv ile işbirliği yaparak film seçkisinin toplumun geniş kesimlerine ulaşmasını sağlıyor! Surdurulebiliryasam.tv, festivalin ardından sivil toplum kuruluşlarının, yerel yönetimlerin, eğitim kurumlarının ve şirketlerin faydalanabileceği şekilde SYFF seçkisiyle etkinliklere içerik sağlıyor.

Kaynak: 1

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com