Emir Koç
18 Ekim 2019

Starbuck’tan Yeni Ödeme Yöntemi: Kalem ile Temassız Ödeme

Yazı Güncellenme Tarihi: 18 Ekim 2019 / 1 dakika okuma süresi

Japonya’da ödeme yöntemlerini çeşitlendiren Starbuck, bu sefer kalem ile ödeme yöntemini getirdi. Bu sayede kahve severler, kalemleriyle kolaylıkla ödeme yapabilecek.

Starbucks‘ın Japonya’da “Touch” adıyla demeyi kolay, pratik hale getiren bir projeye imza atmıştı. Bu projenin son ürünü kalem sayesinde misafirler ödemelerini kalem ile yapabilecekler.

Starbucks’ın yeni ödeme yöntemi kalem.

Starbucks’ın senelerdir klasik olarak kullandığı sıcak içecekler için verilen bardağı saran kahverengi karton, Starbucks’ın Touch adı altındaki ilk ürünüydü ve kullanıcılar bu sayede temassız bir ödeme yapabiliyordu.

Bundan sonra çıkardıkları ufak aksesuar ile ödeme yöntemi daha da pratik oldu ve ufacık bir aksesuar ile misafirlerin ödeme yapılması sağlandı. Buna çok benzer çanta tasarımlı bir ufak aksesuar daha çıkartmışlardı.

Starbucks’ın yeni ödeme yöntemi kalem.

Starbucks’ın son pratik temassız ödeme yöntemlerinden birisi kalem oldu. Starbucks Japonya mağazalarında kasanın yanında bulunan bir aparat sayesinde misafirler kalemlerini ona dokundurarak ödemesini gerçekleştirebilecek.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com