Emir Koç
19 Kasım 2019

Spider-Man: Into The Spider-Verse Filmindeki Easter Egg’ler

Yazı Güncellenme Tarihi: 19 Kasım 2019 / 3 dakika okuma süresi

2018 yılında animasyon olarak vizyona giren Spider-Man: Into The Spider-Verse filminin yönetmenlerinin bile bulmakta zorlanacağı Easter Egg’ler olduğu belirtildi.

Marvel iş birliğinde Columbia Pictures ve Sony Pictures Animation tarafından hazırlanan Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde filmini yirmi bin kez izlesek dahi tüm easter eggleri bulamayacağımız belirtildi. İşte bu animasyon Spider-Man’in içerisinde yer alan bazı gizli mesajlar.


Easter Egg: Bir film, dizi ya da video oyunundaki gizli mesajlar.


  • Spider-Gwen’in Hikayesindeki Mavi Pullu Peter Parker

Farklı evrenler içerisinde yer alan örümcek karakterlerinin hepsini filmde izliyoruz ve dünyalarını keşfediyoruz. Spider-Gwen karakterinin evrenine gittiğimizde yerde yatan Peter Parker’ın vücudunda mavi pullar olduğunu görüyoruz. Bu pullardaki mesaj doğrudan çizgi romana gönderme olarak yazılmış. Peter Parker’ın kendisini kertenkeleye dönüştürdüğü bir çizgi romana burdan selam yollanmış.


  • Ünlü Komedyen Seth Rogen’da Filmde Yer Almış

Chris Pine, Zoe Kravitz, Mahershala Ali, John Mulaney, Hailee Steinfeld ve Nicolas Cage gibi oyuncularının benzerlikleri filmde örümcek karakterlere yansıtılmıştı ve dolaylı olarak bu ünlü oyuncular filmde rol almış oldu. Bu oyuncuların yanı sıra Time Square’da yer alan reklam panosunda at üzerine binen Seth Rogen‘ı görüyoruz.


  • Stan Lee, Cameo Görünüm ile Filmde Çok Kez Yer Almış

Süper kahramanların yaratıcısı Stan Lee’yi aslında neredeyse tüm Marvel filmlerinde anlık olsa dahi görüyoruz. Spider-Man: Into the Spider Verse filminde de Stan Lee‘ye dört kez görüyoruz. Bunlardan birisinde Stan Lee, bir metronun içerisinde yer alıyor.


// Spider-Man: Into the Spider-Verse 2, 2022’de Geliyor!


  • Donald Glover Televizyonda Karşımıza Spider-Man Olarak Çıkıyor

The Amazing Spider-Man henüz çıkmamışken izleyiciler, Spider-Man karakterini Donald Glover’ın canlandırması için bir imza kampanyası başlatmıştı. Seçmeleri kazanamayan Donald Glover belki o filmde yer alamadı fakat anlık dahi olsa Spider-Man Into The Spider Verse’de yer aldı. Açık olan televizyonun içeriğine dikkatli baktığımız zaman Spider Man pijaması giymiş Donald Glover’a çok benzeyen birisini görüyoruz. Biraz daha dikkatli bakalım. Evet evet, gerçekten o.


  • Peter Parker’ın Çalıştığı Daily Bugle Filmde Karşımıza Çıkıyor

Peter Parker‘ın örümcek adam fotoğraflarını çektiği ve sattığı gazete şirketi Daily Bugle‘ı filmde çok detaylı olmasada üstünkörü bir şekilde görüyoruz. Spider-man karakteri, havada dolaşırken Daily Bugle’ın üstünden geçiyor.


// Spider-Man: Into The Spider-Verse 2’da Japon Örümcek Adam’da Olacak!


  • Miles Morales Yaratıcılarını Çok Seviyor

Bir sahnede telefon rehberini açan Miles Morales’in rehberinde iki ismin oluşu dikkat çekiyor. Brian Michael Bendis ve Sara Pichelli‘nin Miles’ın telefonunda yer aldığını görüyoruz. Bu isimlerden B. Bendis, Miles’ı yaratan yazar olurken Sara Pichelli Miles’ı hayata geçiren sanatçı oluyor.


  • Spider-Man’in Yaratıcısı Steve Ditko’da Rehberde Yer Alıyor

Spider-Man’in yaratıcısı Stan Lee’ye filmde zaten çokça selam gönderilmişti. Bu ismin yanı sıra bir diğer yaratıcı Steve Ditko‘ya da bir selam gönderilmiş. Bu isim yine örümcek karakterin rehberinde yer alıyor.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com