Emir Koç
16 Kasım 2019

Simpsons İzleyicileri, Disney+ ‘a Karşı Çok Kızgın

Yazı Güncellenme Tarihi: 16 Kasım 2019 / 2 dakika okuma süresi

Geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan çevrimiçi medya servisi Disney+ kullanıcıları, Simpsons dizisi için Disney’e kızgın.

1989 yılında animasyon televizyon durum komedisi olarak ABD’de ilk kez yayınlanan ve çevrimiçi medya servisi Disney+’da yayınlanmaya başlayan Simpsons dizisinin izleyicileri Disney’e kızgınlığını dile getiriyor.

The Simpsons
The simpsons

Simpsons izleyiciler 4:3 formatında yayınlanan dizinin 16:9 formatına geçmesi konusunda kızgınlar. Bu kızgınlıklarının sebebiyse format değişikliğinden dolayı görüntülerin kırpılması ve böylelikle yapılan esprilerin, görüntülerin kaybolması. Uzun süredir bu konu hakkında yaşadıkları sıkıntıya dile getiren izleyicilere Disney uzun aradan sonra cevap verdi.

Görsel kaliteyi sağlamak amacıyla bu görüntü formatına geçiş yaptıklarını belirten şirket, ilerleyen zamanlarda kullanıcıların istediği görüntü formatında diziyi izlemelerine imkan sağlayacak.

2020 yılı itibariyle izleyicilerin dizi için istedikleri eski görüntü formatına geçileceğini belirten Disney, izleyicilerin bir buçuk ay daha sabretmelerini istiyor.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com