Emir Koç
26 Ağustos 2019

Playstation için EA Access Nedir?

Yazı Güncellenme Tarihi: 26 Ağustos 2019 / 2 dakika okuma süresi

Sony’nin oyun konsolu Playstation 4 sistemi için gelen, EA’in geliştirdiği EA Access nedir? Ne işe Yarar?

1 aylık ve 12 aylık olarak PS Store’da satışa sunulan EA Access hizmetini isteğe bağlı olarak satın alabilirsiniz. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu sistem, PS Plus gibi her ay oyun vermiyor ya da online olarak oyun oynamanıza olanak sağlamıyor. Oyunlara erken erişim ve indirimli almayı sağlıyor.

EA Oyunlarını Çıkmadan Oynayın

EA Access üyelerine özel olarak, EA’in yakın zamanda çıkartacağı oyunlar deneme sürümü olarak yayınlanıyor. Yani FIFA 2020‘nin çıkmasına az bir vakit kala EA Access sahipleri herkesten önce bu oyuna erişim sağlayabiliyor. Üstelik oyunu oynarken kazandığınız kupalar ve becerilerde oyunu satın aldığınız taktirde sizinle gelmeye devam ediyor.

Yani kısacası, EA oyunlarına erken erişim fırsatı sağlayabiliyorsunuz. Çok mu gerekli? Tartışılır.

İndirimler Peşinizi Bırakmıyor

Deneme sürümünü kullandığınız bir oyunu almak isterseniz ya da farklı bir EA oyununa DLC satın almak isterseniz, bu üyelik size %10 indirim sağlıyor. Ayrıca FIFA gibi oyun serilerinde satın alabilecğeiniz Ultimate Team paketide bu indirimi kapsıyor. Hayır asla bu oyunun bitmesini istemiyorum diyerek oyuna ek paket almak isteyenler için güzel bir fırsat aslında.

PS Plus mı? EA Acces mi?

Aslında böyle bir soru sormak hatadır. Çünkü iki ücretli abonelikte farklı fırsatlar sunuyor. Birbirlerine benzer özellikler sunsalar bile.

PS Plus aboneliğiniz olduğu sürece çevrimiçi oynanan oyunları arkadaşlarınızla ya da yabancı insanlarla oynayabilirsiniz. Yani Plus aboneliği size çevrimiçi oyun oynama desteği sunuyor.

Aynı zamanda PS Plus abonesiyseniz, aylık Sony tarafından belirlenen 2 oyuna Plus üyeliğiniz devam ettiği sürece sahip olabiliyorsunuz ve tabii ki belli oyunları özel indirimlerle alma imkanına sahip oluyorsunuz. Pek bilinmesede verilerinizi bulut depolama ile kolayca saklayabiliyorsunuz.

EA Access cephesinde ise size çevrimiçi oynamak için bir fırsat sunulmuyor. Yani bu üyelik size sadece EA oyunlarına erken erişim ve indirim imkanı sağlıyor.

Ne Kadar Ücret Ödeyeceğiz?

Ps Store üzerindeki fiyatlandırmaya göre 1 aylık abonelik isterseniz 25.00 TL, 1 yıllık abonelik isterseniz 169.00TL ödemeniz gerekiyor.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com