Emir Koç
12 Kasım 2019

Netflix’teki Yemek Temalı Popüler Dizi ve Filmler

Yazı Güncellenme Tarihi: 18 Haziran 2020 / 2 dakika okuma süresi

Yemek severlerin izlemeye doyamayacağı, en popüler çevrimiçi dizi/film platformu Netflix’te bayıla bayıla izleyeceğiniz yemek temalı dizi ve filmleri sizler için derledik.

Netflix‘te izleyeceğiniz, izlerken karnınızın acıkacağı film ve dizileri izleyeceklere şimdiden iyi seyirler.


  • Sugar Rush / Tatlı Telaş

Sugar Rush, 13 Temmuz 2018’de Netflix’te yayınlanan Amerikan pişirme gerçekliği web televizyon dizisidir. Seri, 10,000 dolarlık bir ödül için bir fırıncılık yarışmasında yarışan iki profesyonel ekipten oluşuyor. Takımlar kek, kek ve şekerlemelerin pişirilmesinde rekabet eder.


  • The Big Family Cooking Showdown

Sıklıkla sadece Yemek Şovu veya BFCS olarak adlandırılan Büyük Aile Yemek Şovu, bir BBC takımı yemek pişirme yarışmasıdır. İlk seri Büyük Britanya Bake Off ödüllü Nadiya Hussain ve Zoe Ball tarafından sunuldu.


  • Million Pound Menu

Million Pound Menu, Fred Sirieix’in ev sahipliği yaptığı on iki bölümden oluşan İngilizce dilindeki bir gerçeklik TV dizisidir; İlk serinin her bölümünde, iki yeni restoran fikri, yatırımcılardan destek almak amacıyla Manchester’da kendi pop-up’larına kavuşuyor.


  • Ugly Delicious

Ugly Delicious, Netflix’te seyahat etmeyi, yemek yapmayı ve tarihi birleştiren kurgusal olmayan bir seri. Her bölüm bir yemeği veya konsepti vurgular ve farklı bölgelerde nasıl yapıldığını ve nasıl geliştiğini araştırır. İlk sezon 23 Şubat 2018’de David Chang ile birlikte başladı.


  • Cooked

Cooked, Michael Pollan ve Isaac Pollan’ın başrol oynadığı, aynı adı taşıyan, Michael Pollan’ın kitabına dayanan Alex Gibney tarafından oluşturulan 2016 orijinal bir Netflix belgesel dizisidir. Yemek pişirme tarihini ve farklı yönlerini ve bizi insan olarak bağlayabildiğini açıklar.


  • Chef’s Table

Chef’s Table, ikinci orijinal Netflix belgesel dizisidir. Serinin her bölümü profesyonel bir şefe sahip. Oluşturan David Gelb, belgeseli Jiro Dreams of Sushi’nin takipçisi olarak görüyor.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com