Emir Koç
14 Aralık 2019

Netflix’in Yeni Dizisi Atiye için Fragman Paylaşıldı

Yazı Güncellenme Tarihi: 18 Haziran 2020 / 2 dakika okuma süresi

Merakla beklediğimiz Netflix’in yeni Türk dizisi Atiye için yeni bir fragman paylaşıldı.

27 Aralık’ta Netflix platformunda yayınlanacak olan Beren Saat’in başrol oynadığı Atiye dizisi için Netflix, yeni bir fragman paylaştı.


// Aralık Ayında Netflix’te Neler İzleyeceğiz?


Şengül Boybaş‘ın Dünyanın Uyanışı adlı kitabından uyarlanan bu dizide Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi oyuncular yer alıyor.

  • Atiye Dizisinin Konusu

Şengül Boybaş’ın “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel bir ressam olan Atiye adındaki bir kadının mistik hikayesini konu ediyor. Ailesi ve sevgilisi Ozan ile mutllu bir yaşamı olan Atiye’nin hayatı, bir gün dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’ye gerçekleştirdiği ziyaretle bambaşka bir hal alır. Atiye’nin bölgede yaptığı gezi sırdasında, Erhan adındaki bir arkeolog, Atiye ile Göbeklitepe arasında mistik bir bağlantı olduğuna dair bir sembol keşfeder. Bu gizeml olayın peşine düşmeye karar veren Atiye, kendisine bambaşka bir kapı açan bu antik tapınakta geçmişini aramaya başlar. Atiye, geçmişin kapılarını araladıkça, geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulamaya başlar.

beyazperde
  • Atiye Dizisinin Yeni Fragmanı

Netflix’in ikinci Türk dizisi Atiye, 27 Aralık’ta Netflix aboneleri tarafından izlenebilir olacak.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com