Emir Koç
13 Haziran 2019

Mozilla Firefox Abonelik Servisi Yakında Başlıyor!

Yazı Güncellenme Tarihi: 13 Haziran 2019 / 1 dakika okuma süresi

İnternet tarayıcıları kategorisinde en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Mozilla Firefox, ücretli abonelik servisini önümüzdeki aylarda uygulayacak.

Premium adı altında ücretli abonelik servisini başlatacak olan Mozilla Firefox özel VPN ve bulut depolama hizmetini sunacak. Peki internet sitelerinde dolanan Firefox artık ücretli oluyor başlıkları gerçeği yansıtıyor mu? Hayır.

Mozilla’nın CEO’su Chris Beard yaptığı röportajlarda hali hazırda kullanılan Firefox’un ücretsiz devam edeceğini, sadece ek özelliklerden faydalanmak isteyenlerin abone olup, ücret ödeyeceğini belirtti. Yani merak etmeyin, ücretsiz kullanmaya devam edeceğiz.

Daha önceden ProtonVPN ile iş birliği yapıp 10 dolardan VPN almaya imkân sağlayan Firefox’un bu planı tutmadı ve bu hizmeti kapattılar. Yakın zamanda çıkacak ücretli sürümde özel VPN hizmeti de bulunacak. Ücretli olarak sunulacak bu hizmetin temel yapısı gizlilik ve güvenlik üzerine olacak. Özel VPN hizmetinin yanı sıra tarayıcı, bulut depolamaya da imkân sağlayacak.

Çıkış tarihi henüz kesin olarak belli olmayan ücretli Firefox’un aynı zamanda fiyat politikası da belli değil ama abonelik hizmetinin Ekim ayı içerisinde çıkması bekleniyor.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com