Emir Koç
16 Eylül 2019

Michael B. Jordan Oyunculuğu Bırakmak İstiyor

Yazı Güncellenme Tarihi: 16 Eylül 2019 / 2 dakika okuma süresi

Ünlü Amerikalı aktör Michael Bakari Jordan, oyunculuğu bırakıp yönetmen olmak istediğini açıkladı.

Black Panther, Creed serisi gibi popüler filmlerde oynamış olan Michael B. Jordan, Time dergisine verdiği bir röportajda “Sadece film çektiğim bir dünya görüyorum” dedi. 32 yaşındaki aktör artık oyunculuğu bırakıp yönetmen olmak istiyor.

Michael B Jordan’ın oynadığı Just Mercy filmi.

Michael B. Jordan, 13 Şubat 2020’de vizyona girecek olan Just Mercy adlı filmde oynayacak. Filmin konusu ise şu şekilde:

Gerçek bir hikayeye sahip olan “Just Mercy: A Story of Justice and Redemption” kitabından uyarlanan filmde, genç avukat Bryan Stevenson, adaletin yerini bulması için büyük bir mücadeleye girişir. Harvard’dan mezun olduktan sonra Bryan’ın para kazandıran işlerde yer alması beklenir. Ancak o, Alabama’da haksız yere mahkum edilen bir adamın peşinden gider. Yerel avukat Eva Ansley’in de yardımıyla, 1987 yılında ölüme mahkum edilen bir adamın suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışacaklardır. Walter McMillan, 18 yaşındaki genç bir kızın ölümünden sorumlu tutuluyordur. Ancak onun sorumlu tutulması için hiçbir kanıt bulunmamasına arağmen McMillan ölüme mahkum edilmiştir. Bryan, Walter’ın suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışırken, ilerleyen zamanlarda aslında ırkçılığa karşı savaş vermeye başladığını anlayacaktır.

Beyazperde

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com