Aleyna Aydın
19 Kasım 2019

Kediler Üşümeyecek: Konak Belediyesi Lastikten Kedi Evleri Yaptı

Yazı Güncellenme Tarihi: 19 Kasım 2019 / 2 dakika okuma süresi

İzmir’in Konak ilçesinde belediye tarafından yapılan lastik evler, kedilerin kış günlerinde üşümemesi için mahallelere dağıtıldı.

Konak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafınca yapılan lastik evler mahallelerdeki belirli bölgelere bırakıldı. Bu lastik evler sayesinde kediler, kış günlerinde soğuktan ve yağmurdan korunacak.

Bu kedi evleri şimdilik 12 mahallede belirlenen bölgelerdeki vatandaşlara teslim edildi. Minik canları düşünen Konak Belediyesi‘ne vatandaşlar bu duyarlı davranış için teşekkür etti.

Evleri teslim alan vatandaşlar Başkan Batur’a duyarlılığı için teşekkür ederek, “Can dostlara sahip çıkan, sokak hayvanları için duyarlılık gösteren, daha iyi bir yaşamın onlar için mümkün olduğuna inanan ve bunu uygulayan Abdül Batur başkanımıza teşekkür ederiz. Sokağımızda yaşayan kedileri soğuktan koruyacak sıcak bir yuvaları oldu. Bu kış sokağımızdaki kediler rahat edecek” dedi. 


// Simit Kelimesi Oxford İngilizce Sözlüğüne Girdi


İki katlı, rengarenk ve birden fazla kedinin barınabileceği şekilde tasarlanan bu şirin kedi evleri, vatandaşlar tarafından da oldukça beğeni gördü. Öncelikli olarak mahallelerde sokak hayvanlarının gönüllü bakımını üstlenen hayvan dostu vatandaşlara teslim edilen evlerin ihtiyaç oldukça yapımına devam edilecek.

Aleyna Aydın
Oyun ve fantastik dünya tutkunu, animasyon ve çizgi seriler izlemeyi seven ve boş vakitlerini konsol ile dolduran blog yazarı.
aleynaaydin@bikafein.com