Emir Koç
1 Ekim 2019

Joker Filmi için Amerikan Ordusu Uyardı!

Yazı Güncellenme Tarihi: 1 Ekim 2019 / 2 dakika okuma süresi

Uzun bekleyişten sonra sonunda izleyicilerle buluşacak olan Joker için uyarılar durmak bilmiyor. Bu kez Amerikan Ordusu bir uyarı yaptı.

4 Ekim’de vizyona girecek olan Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Frances Conroy, Brett Cullen ve Zazie Beetz’ın başrollerini paylaştığı ve Todd Phillips’in yönetmen koltuğunda oturduğu Joker filmi için Amerikan Ordusu bir uyarı yaptı. Bu uyarıda toplu katliam olabileceği belirtiliyor.

Daha önceki Joker filminde yaşanan olayda mağdur olan insanların şirkete yazdıkları yazıdan sonra Warner Bros’tan “Toplumumuzda silahlı şiddet, ciddi bir sorun ve bu trajediden etkilenen tüm mağdurlar ile ailelerine en derin üzüntülerimizi iletiyoruz. Şirketimizin Aurora da dahil olmak üzere şiddet mağdurlarına yaptığı yardımların uzun bir geçmişi var. … Hata yapmak yok: Ne bir kurgusal karakter olan Joker, ne de film, gerçek dünyadaki şiddeti destekliyor. Filmin niyeti bu değil. Stüdyo da film yapımcıları da bu karakteri bir kahraman olarak ellerinde tutuyor.” şeklinde bir açıklama geldi.

Bu açıklamadan hemen sonra ise Amerikan Ordusunun Sözcüsü “Bunu sürekli yapıyoruz. Çünkü güvenlik bizim için her şeyden önemlidir. Güçlerimizin dışarıda ve çalışma alanlarında hazırda ve çalışıyor halde olmasını istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

İzleyenlerin en iyi çizgi roman uyarlaması film olduğunu düşündüğü Joker filmi, 4 Ekim’de vizyona giriyor.

Kaynakça: 1

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com