Emir Koç
8 Ekim 2019

Instagram Karanlık Mod Görünümüne Kavuştu!

Yazı Güncellenme Tarihi: 8 Ekim 2019 / 2 dakika okuma süresi

Uzun zamandır kullanıcıların beklediği, en popüler sosyal mecralardan birisi olan Instagram, karanlık mod görünümüne sonunda kavuştu.

Geçtiğimiz haftalarda iPhone kullanıcıları için gelen iOS 13 güncellemesiyle birlikte yeni özellik olarak sunulan karanlık moddan sonra Instagram’da bu özelliğe kavuştu. Yeni güncellemeyi yükleyen Android ve iOS kullanıcıları Instagram’ı artık karanlık görünümde kullanabilir.

Android ve iOS kullanıcıları karanlık görünümde bu uygulamayı kullanabilir dedik fakat bu özellik şimdilik tüm kullanıcılar için kullanıma açık değil. Sadece karanlık mod desteği bulunan Android ve iOS kullanıcıları, Instagram uygulamasında karanlık moda geçebilecek. İlerleyen zamanlarda bu özellik tüm kullanıcılara gelecek gibi görünüyor.

  • Instagram Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir?

Telefonunuz karanlık görünümü destekliyorsa ve bu ayarı açtıysanız Instagram otomatik olarak karanlık görünüme kavuşacaktır.

  • iPhone Cihazlarda Karanlık Mod Nasıl Açılır?

iOS 13 kullanıcıları Ayarlar > Ekran ve Parlaklık adımlarını takip ederek koyu moda geçiş yapabilirler.

  • Android Pie Cihazlarda Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Android Pie işletim sistemine sahip kullanıcılar Ayarlar > Ekran > Gelişmiş > Cihaz Teması adımlarını takip ederek koyu moda geçiş yapabilirler.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com