Emir Koç
3 Kasım 2019

Getir ve Banabi’den Samimi Dostluk!

Yazı Güncellenme Tarihi: 3 Kasım 2019 / 2 dakika okuma süresi

Mobil uygulama üzerinden market alışverişlerini dakikalar içerisinde teslim eden Getir ve Banabi arasında Twitter’da dostça bir tweetleşmeye rastladık.

Geçtiğimiz günlerde yağan yağmur sonrası teslimattan dönen Getir kuryesi, kaygan zeminden dolayı kayarak motordan düşmüştü. Kurye düştükten sonra yanından geçen Banabi kuryesinin ilk olarak yardıma gittiğini Twitter’dan attığı tweet ile paylaşan bir kullanıcının gönderisini GetirRekabet ezeli yardımlaşma ebedi. Zor hava şartlarında bile hizmet veren tüm kuryelere ilk yardım eli meslektaşlarından gelir.Böyle yardımsever çalışanları olduğu için @banabi’yi kutlarız.İnce davranışı için ufak bir teşekkür hediyesi vermek isteriz. @banabi’li arkadaş bize ulaş🤗” yazısıyla alıntılayarak retweetledi.

Getir ve Banabi kuryesinin yardımlaşması.

Getir’in tweetini Banabi ekibi “Sağlık ve güvenlik her şeyden daha önemli. Geçmiş olsun.😊” diyerek alıntıyla birlikte retweetledi. Aynı sektörün iki firmasının bu samimi tweetleşmesinden sonra Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın’da “Birçok güzellikler var hikayede. @banabi kuryemizin yardımı, @getir_istanbul’un bizi tebriği. Örnek alınası her şey.” yazarak bir tweet paylaştı.

Bu tweetleşmeyi samimi bulan insanlar kadar, duygu sömürüsü olarak gören insanlar da oldu.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com