Emir Koç
24 Mart 2020

FX ve BluTV’nin Yeni Dizisi Alef için Yeni Fragman Geldi

Yazı Güncellenme Tarihi: 18 Haziran 2020 / 2 dakika okuma süresi

Başarılı Türk sinema yönetmeni Emin Alper imzalı BluTV’nin yeni dizisi Alef için yeni fragman yayınlandı.

FX ve BluTV ortaklığında May Productions tarafından hayata geçirilen, başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in paylaştığı ve yönetmen koltuğunda ödüllü yönetmen Emin Alper’in oturduğu Alef dizisi, 10 Nisan’da izleyicilerle buluşacak.

Alef dizisi

Dizi Hakkında

İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor.

Alef dizisi

Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizi, birbirlerinden tamamen farklı olan genç ve hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ve tecrübeli ortağı Settar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) İstanbul’daki seri cinayet vakalarının peşine düşmesiyle birlikte üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar’ın (Melisa Sözen) onlara katılmasıyla, esrarengiz cinayetlerin ardındaki sır perdesini aralanırken Settar ve Kemal hayatlarını kuşatan geçmişin hayaletleri ile de yüzleşmek durumunda kalacaktır.

Ekip, esrarengiz cinayetlerin peşinde buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini aralamaya bir adım daha yaklaşırken, hayatlarını kuşatan geçmişin hayaletleri ile de yüzleşmek durumunda kalıyor.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com