Aleyna Aydın
16 Aralık 2019

Frozen 2, Dünya Çapında Toplam 1 Milyar Dolar Hasılata Ulaştı

Yazı Güncellenme Tarihi: 16 Aralık 2019 / 2 dakika okuma süresi

Disney’in en popüler animasyon film serilerinden Frozen 2, tüm dünya genelinde 1 milyar dolarlık bir hasılata ulaştı.

Disney‘in 2019 yılında yayınladığı altıncı animasyon filmi olan ve dünya genelinde büyük bir hayran kitlesi bulunan Frozen 2, 20 Kasım 2019‘da ülkemizde vizyona girmişti.

Frozen-2

Müzikal fantastik film kategorisinde yer alan Karlar Ülkesi 2 animasyon filmi bir milyar dolar hasılatı aştı ve Disney’in 1 milyar dolar hasılatını aşan üçüncü film oldu.


// 2020 Altın Küre Adayları Açıklandı


ABD’de Şükran Günü öncesinde Disney’e 130 milyon dolar gelir elde ettiren Frozen 2, Şükran Günü sonrasında da oldukça izlendi.

Frozen-2

Ülkemizde hala vizyonda bulunan Karlar Ülkesi 2 filminin yönetmen koltuğunda Jennifer Lee ve Chris Buck oturuyor. Kristen Bell, Idina Menzel, Josh Gad, Jonathan Groff ve Sterling K. Brown gibi sanatçılar ise film karakterleri seslendiriyor.

  • Frozen 2 (Karlar Ülkesi 2) Filminin Konusu

Karlar Ülkesi 2, Erindel’in kapılarının çok ötesinde tehlikeli bir yolculuğa çıkan Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven’in maceralarını konu ediyor. Elsa, hayatını etkileyen bir sorunun cevabını arar. Elsa neden büyülü güçlerle doğdu? Bu sorunun cevabını bulmak için Erindel’in dışındaki ormana, bir bilinmeyene doğru giden Elsa, geçmişi ile ilgili gerçeklerle yüzleşecektir. Krallığı da tehlikeye atan cevapların peşine düşen Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ve bir o kadar da olağanüstü bir yolculuğa çıkar.

beyazperde.com

Aleyna Aydın
Oyun ve fantastik dünya tutkunu, animasyon ve çizgi seriler izlemeyi seven ve boş vakitlerini konsol ile dolduran blog yazarı.
aleynaaydin@bikafein.com