Emir Koç
15 Ekim 2019

Football Manager Kariyerliğinden Gerçek İş Kariyerliğine

Yazı Güncellenme Tarihi: 15 Ekim 2019 / 2 dakika okuma süresi

En popüler menajerlik oyunlarından biri olan ve oynayanların her sene çıkmasını merakla beklediği, kendini kaptırdığı Football Manager’da tuttuğu takımla başarılı bir kariyer sergileyen oyuncuya takımda gerçek bir iş teklifi geldi.

Sırbistan 1. Lig’inde mücadele eden FK Bezanija takımıyla on kez lig şampiyonu, altı kez yerli kupa sahibi olan ve Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale kadar yükselen Andrej Pavloviç adlı oyuncu oyundaki kariyer başarısını kulüple paylaştı ve kulüp bunun sonucunda oyuncuya veri analisti olarak iş teklifi götürdü.

Manchester City, Tottenham ve Bayern Münih gibi önemli takımları Şampiyonlar Ligi’nde Bezanija takımıyla eleyen Pavloviç şu açıklamalarda bulundu:

FK Bezanija takımının amblemi.

“FM’deki başarılarım ile onlara ulaştım ve onlara yardım edebileceğimi önerdim. Beni arayacaklarını beklemiyordum. Dostça bir sohbetimiz oldu ve kulüp direktörü Cumartesi günü işlerin nasıl yürüdüğünü görmek için gelebilir miyim diye sordu. Onlara yardım edebileceğimi önerdim ama beni arayacaklarını beklemiyordum. Gerçekten inanamadım. Şok oldum ama konuştuğumuzda bana maddi olarak zor bir noktada oldukları için gönüllü olup olamayacağımı sordular…”

Takımın finansal durumundan dolayı şu an ücretsiz olarak çalışan Pavloviç, takımın kariyeriyle alakalı olan hayalini gerçekleştirmek istediğini belirtti.

Kaynak: 1

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com