Emir Koç
28 Aralık 2019

Elon Musk, 2019’un En İyi Filmi Olarak “Parasite”i Gösterdi

Yazı Güncellenme Tarihi: 7 Mayıs 2020 / 2 dakika okuma süresi

Dünyanın en önemli kişiliklerinden olan, teknoloji dünyasının dahi isimlerinden Elon Musk, 2019’da en beğendiği filmi açıkladı.

Hem Güney Afrika Cumhuriyeti vatandaşı, hem Kanada vatandaşı hem de ABD vatandaşı olan, dünyanın en önemli isimlerinden birisi olan Elon Musk’a göre 2019’un en iyi filmi Parasite (Parazit) olmuş.

Parasite film

48 yaşındaki Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, ayrıca en beğendiği Netflix yapımının da Black Mirror olduğunu belirtti.


// 2020 Altın Küre Adayları Açıklandı


  • Parasite Filmi Konusu

Park Ailesi’yle tanışın: soyla gelen servetin klasik bir tablosu. Diğer yanda ise Kim Ailesi, sokak zekası bakımından zengin ama başka hiçbir zenginliğe sahip değil. Şans veya kader olsun, bu iki ev halkı bir şekilde bir araya gelir ve Kim ailesi altın bir fırsatın varlığını hemen sezer. Kolej çağındaki Ki-woo tarafından manipülasyon konusunda yetiştirilen Kim çocukları, öğretmen ve sanat terapisti görevleriyle kendilerini Park ailesinin arasına çabucak yerleştirir. Kim’ler “vazgeçilmez” lüks hizmetler sunarken, Parklar ise habersizce evlerindeki her şeyi Kim ailesine kaybetmektedir. Ancak kısa sürede bu düzen bir tehditle karşılaşır. Asalak bir misafir Kim ailesinin yeni keşfettikleri konforu tehdit eder hale geldiğinde, vahşi ve zorlayıcı bir üstünlük mücadelesi patlak verir. Bu mücadele Kim ve Park aileleri arasındaki kırılgan ekosistemi yıkmakla tehdit etmektedir…

beyazperde.com

  • Parasite Filmi Fragmanı

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com