Emir Koç
18 Aralık 2019

Çizgi Roman Uyarlaması Netflix Dizisi Daybreak, İptal Edildi!

Yazı Güncellenme Tarihi: 18 Haziran 2020 / 2 dakika okuma süresi

Netflix’in komedi – drama kategorisinde yer alan ve ilk sezonun yayınlanmasının ardından uzun süre geçmeyen Daybreak dizisi iptal edildi.

24 Ekim 2019’da birinci sezonu yayınlanan, Brian Ralph’in Daybreak adlı çizgi romanından uyarlanan dizi, Netflix tarafından iptal edildi ve neden iptal edildiği hakkında bir bilgi henüz bulunmuyor.

Dizinin yapımcılarından Aron Coleite, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımla Daybreak dizisinin devam etmeyeceğini ve çok üzülerek bu haberi aldıklarını belirtti.


// Netflix’in Yeni Dizisi Atiye için Fragman Paylaşıldı


Coleite “Geçen hafta, Daybreak‘in ikinci bir sezon için geri dönmeyeceğini öğrendik. Çok üzgünüz, sizinle daha önce paylaşamadık, ancak bu son birkaç canlı tweet oturumunda hepinize bizimle olduğunuz için minnettarız. Daybreak’in şaşırtıcı, garip, çılgınca yollarında bizimle olduğunuz, bu şovun önemli parçası haline geldiğiniz ve bunu gerçekleştirme deneyimimize katkılarınız için hepinize teşekkür ederim. Bu yolculuğun daha fazlasını sizlerle paylaşamıyoruz ama bu kadarı için minnettarız.” açıklamasını yaparak bu üzücü haberi, dizinin hayranlarıyla paylaştı.

  • Daybreak Dizisinin Konusu

Daybreak, okulunda dışlanan bir gencin kıyamet sonrası dünyada yaşadıklarını konu ediyor. Josh, 17 yaşında olan bir lise öğrencisidir. Genç adam, okulundaki öğrenciler tarafından sürekli dışlanır. Onun en büyük destekçisi ise kız arkadaşı Sam’dir. Ancak kız arkadaşının aniden kaybolması, Josh için büyük bir yıkıma neden olur. Kız arkadaşını bulmaya kararlı olan Josh, birkaç arkadaşı ile birlikte yola koyulur. Josh, kayıp kız arkadaşının ararken kendisini Mad Max tarzı çetelerin ve Ghoulies adındaki zombilerin bulunduğu bu kıyafet sonrası dünyada zorlu maceraların içinde bulur.

beyazperde.com

  • Dizinin Birinci Sezon Fragmanı

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com