Emir Koç
26 Ekim 2019

BoJack Horseman, 6. Sezon 2. Bölüm ile Ocak 2020’de Final Yapacak

Yazı Güncellenme Tarihi: 26 Ekim 2019 / 3 dakika okuma süresi

Kuşkusuz Netflix’in en sevilen dizilerin olan BoJack Horseman’ın yeni sezonu dün platform üzerinden yayımlandı.

Spoilersız kısıma geçmek için tıklayın.


BoJack Horseman

En sevdiğim ilk 3 dizi arasında ilk sırayı alan dizi BoJack Horseman’ın dün yayımlanan yeni sezonunu çıktığı gibi bitirmeyi başardım. Aslında bu sezonun ilk üç bölümü beni pek tatmin etmedi ama BoJack’in hayatının derinlerine indiği zamanlardaki kısımlar ise beni çok etkiledi.

BoJack’in aslında alkol tüketmesi tamamen baskıya dayanıyor. İlk alkol tükettiği anısını anlatması ve sonraki anılarını da anlatmasıyla küçük yaşlarına indiğini görebiliyoruz. BoJack henüz ufakken babasını çalıştığı yerdeki bir kadınla yakalıyor ve babası, BoJack’in bu durumu annesine söylememesi için ona viski içiriyor. Viski içtikten sonra annesi öğrenince kızacağını belirten babası, bugün yaşanılan her şeyi unutalım diyerek BoJack’in aldatma durumunu annesinden saklamasını sağlıyor.

Rehabilitasyon merkezine giden BoJack oradaki diğer alkol bağımlılarına da yardımcı oluyor. Oldukça iyi huylu olarak karşımıza çıkan BoJack bu sezon boyunca hiç alkol tüketmedi.

Diane, çalıştığı yerdeki Guy adındaki kameramanla ilişki yaşamaya başlıyor ve son bölümlere doğru bir kitap yazmak istiyor.

Prenses Carolyn, çocuğuyla birliktiyken hiçbir işini telaşsız yapamıyor ve bundan dolayı Todd Chavez’e bakıcılık görevini veriyor.

Mr. Peanutbutter ise sevgilisini aldattığı için toplum tarafından hoş görülmüyor. Prenses Carolyn yardımıyla bu durumdan kurtulmaya çalışıyor.

6. sezonun son bölümünde ise BoJack’in yarı kardeşi olan Hollyhock, partide çalıştığı bir çocukla muhabbet eder ve muhabbet ettiği çocuğun sevgilisine bir adam alkol içirir. Alkol zehirlenmesi yaşayan kızın zehirlenmesine neden olan kişiyi çocuk “aslında pek tanımıyorum ama ünlü bir televizyon yıldızıymış” şeklinde devam eden konuşmayla açıklayacakken dizi bitiyor.
Geldik spoilersız kısıma. BoJack Horseman, Ocak 2020′de final sezonuyla karşımıza tekrardan gelecek. Yaklaşık olarak 3 ay sonra tekrardan kavuşacağımız BoJack Horseman, 6. sezonun ikinci kısmıyla bizlere veda edecek.

Çok özleyeceğiz seni BoJack…

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com