Emir Koç
24 Aralık 2019

Bill Gates Seçti: 2019 Yılının En İyi 5 Kitabı

Yazı Güncellenme Tarihi: 7 Mayıs 2020 / 2 dakika okuma süresi

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 2019 yılı için seçtiği en iyi beş kitabı kişisel blogundan bir yazı yazarak paylaştı.

Dünyanın en zengin ikinci ismi olan, Microsoft’un kurucusu William Henry “Bill” Gates’in kendi fikirlerini ve düşüncelerini paylaştığı GatesNotes adlı kişisel blogu bulunuyor.

Kişisel bloguna sürekli içerik giren Bill Gates, 10 Aralık’ta yazdığı bir yazıyla kendisine göre 2019 yılının en iyi 5 kitabını seçti. İşte o kitaplar:

  • An American Marriage
An American Marriage

Bir Amerikan Evliliği, Amerikalı yazar Tayari Jones’un bir romanıdır. Jones’un dördüncü romanıydı ve 2018’de Algonquin Books tarafından yayınlandı. Şubat 2018’de Oprah’ın Kitap Kulübü 2.0 için seçildi. Roman ayrıca 2019 Kadın Kurgu Ödülü’nü kazandı.

  • These Truths
These Truths

Bu Gerçekler: Amerika Birleşik Devletleri Tarihi, tarihçi Jill Lepore’un Amerikan tarihi kitabıdır. Keşif Çağından günümüze kadar Amerikan siyaset, hukuk, toplum ve teknoloji tarihlerini izler. Bu Gerçekler W. W. Norton tarafından Eylül 2018’de yayınlanmıştır.


// Bill Gates Belgeseli için Fragman Paylaşıldı!


  • Growth
Growth
  • Prepared
Prepared
  • Why We Sleep
Why We Sleep

Neden Uyuyoruz: Yeni Uyku ve Hayaller Bilimi, sinirbilimci ve uyku araştırmacısı Matthew Walker tarafından uyku hakkında bir bilim kitabıdır. Walker, sinirbilim ve psikoloji profesörü ve California Üniversitesi Berkeley’deki İnsan Uyku Bilimi Merkezi’nin direktörüdür

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com