Emir Koç
14 Mart 2020

Apple, Çin Dışındaki Mağazalarını Geçici Olarak Kapatma Kararı Aldı!

Yazı Güncellenme Tarihi: 7 Mayıs 2020 / 1 dakika okuma süresi

Koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz günlerde Çin’de bulunan mağazalarını geçici olarak kapatan Apple, şimdi de diğer ülkelerdeki mağazalarını kapatacak.

Geçtiğimiz Cuma günü Apple websitesinde şirketin CEO’su Tim Cook tarafından yapılan yazılı açıklamada “Virüs riskini minimize etmenin en etkili yolu kalabalığı azaltmak. Müşterilerimize bu kararla sıra dışı bir hizmette bulunuyoruz.” dedi.

Aynı zamanda “27 Mart’a kadar Büyük Çin dışındaki tüm perakende mağazalarımızı kapatacağız. Müşterilerimize olağanüstü hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz. Çevrimiçi mağazalarımız www.apple.com adresinde açıktır veya Apple Store uygulamasını App Store’dan indirebilirsiniz. Servis ve destek için müşteriler support.apple.com adresini ziyaret edebilir. Olağanüstü Perakende ekiplerimize müşterilerimizin yaşamlarını zenginleştirmeye olan bağlılıkları için teşekkür etmek istiyorum. Hepinize çok minnettarız.” açıklaması yapan Apple, geçici olarak insanlara, Apple Destek serisinden online olarak yardımcı olacaklarını belirtti.

Emir Koç
Dizi ve film tutkunu, blog yazmayı seven ve boş vakitlerini müzikle dolduran bi' kişilik.
emirkoc@bikafein.com